Zrekonstruovaný pavilon A olomouckého Výstaviště Flora se opět otevřel pro veřejnost

dostavba_vystaviste_flora.jpg Slavný pavilon A, dominanta olomouckého Výstaviště Flora, se dnes po roce opět otevřel pro veřejnost. V posledních měsících procházel pavilon, který sloužil především výstavám, a to již od roku 1967, velkou rekonstrukcí. Také díky dotacím z ROP Střední Morava získal pavilon novou moderní podobu.

Centrální pavilon, obdivovaný pro svou architektonickou kvalitu, byl postaven podle projektu architekta Petra Braunera, který se podílel i na jeho současné modernizaci. Ze starého pavilonu zůstala jen železobetonová konstrukce, ostatní stavební části byly vyměněny. Pavilon A nabízí ve dvou podlažích vnitřní výstavní plochu přes 1600 metrů čtverečních a pro výstavní účely bude možné využívat i rozšířenou venkovní terasu o rozloze 900 metrů čtverečních.  Díky modernizaci a rozšíření ploch bude moci olomoucké výstaviště nabídnout i další nové služby, např. pořádání společenských akcí, koncertů nebo konferencí.

Celková investice do rekonstrukce pavilonu A vyjde na 54 milionů korun, přičemž 40 procent činí evropská dotace z ROP Střední Morava.