Zlínský kraj láká turisty do regionu

P1020648.jpg Luhačovicko, Rožnovsko a Horní Vsacko získali více než čtyřicet milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava na nové turistické značky, informační tabule či na zvýšení úrovně hotelů na daném území.

„Hodnoceny byly projekty předložené do jednadvacáté výzvy, kde mohli o dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava žádat města a obce, sdružení či podnikatelé,“ řekl místopředseda Regionální rady a Zlínský hejtman Stanislav Mišák. Posuzovány byly projekty předložené v rámci integrovaného plánu rozvoje území Luhačovicka a Horního Vsacka. Město Luhačovice za necelých pět milionů vybuduje jednotný městský informační systém. „Realizace projektu přinese zlepšení orientace návštěvníků a tím ušetří jejich čas a zvýší spokojenost. Díky novým informačním panelům, infoboxu a vitrínám budou návštěvníci informováni o dění ve městě a láních,“ řekl starosta města František Hubáček. Sdružení Valašsko - Horní Vsacko a Sdružení pro rozvoj Soláně vsadilo na novou pěší trasu pro domácí návštěvníky regionu (2,7 mil. Kč), z Kohútky až do Pulčínských skal bude vybudována 23 kilometrová běžecká trať, která bude propojena s Hornolidečskem (2,1 mil. Kč) a na hřebeni Javorníků bude označena 22 kilometrová cyklotrasa s názvem Biketrails Valašsko (2,7 mil. Kč).

 

Prakticky třicet milionů korun bylo vyčleněno na projekty podnikatelů na území Horního Vsacka, Luhačovicka a Rožnovska, které patří mezi oblasti s vysokou koncentrací rozvoje cestovního ruchu na území Zlínského kraje.

 

Na rozvoj Olomouckého a Zlínského kraje bylo vyčleněno 16,9 mld. Kč z Regionálního operačního programu Střední Morava. Do dnešního dne Výbor Regionální rady schválil projekty za více než 11 mld. Kč. V rámci rozvoje území Luhačovicka, Rožnovska a Horního Vsacka se pak jedná o schválené projekty za 469 mil. Kč.