Zámecká zahrada v Hranicích se dnes otevírá veřejnosti

Hranice.jpg Slavnostní otevření Zámecké zahrady se odehraje dnes odpoledne v Hranicích. Z nevyužívaného a neudržovaného pozemku v historickém jádru města tady díky dotaci z ROP Střední Morava vybudovali příjemné odpočinkové místo, které nabídne prostor pro relaxaci i volnočasové aktivity.

Stavební práce na projektu Rekonstrukce zámecké zahrady Hranice započaly v srpnu 2014 a postupem času bylo vybudováno dětské hřiště, multifunkční objekt pro volnočasové aktivity a vodní prvek. Samozřejmostí byla rekultivace zeleně. Kromě toho bylo zrealizováno bezbariérové propojení dvou částí města skrz zahradu, dřevěná lávka a veřejné WC.  Zahrada je oplocená s přístupovými uzamykatelnými bránami. Přístupná veřejnosti bude v denní dobu a v zimě bude udržován jeden chodník pro průchod. Pro pěší bude komunikačně propojovat ulici Čechova s areálem zámku a dále ulicí Jiráskova nebo Pernštejnským náměstím. Na realizaci projektu přispěl ROP Střední Morava dotací ve výši necelých 15 milionů korun.

Zámecká zahrada je již druhou zelenou plochou, jejíž rekonstrukce byla spolufinancována z ROP Střední Morava. V letech 2011-2012 prošly obměnou Sady Čs. legií, které v roce 2013 získaly ocenění „Park roku“.

Zdroj: www.mesto-hranice.cz