Z ROP Střední Morava byly podpořeny další projekty na rekonstrukci silnic

silnice.jpg Olomouc, 12.6.2014 – Olomoucký a Zlínský kraj a organizace jimi zřizované a zakládané získaly další evropské dotace na úpravy a modernizace silnic II. a III. třídy. Regionální operační program Střední Morava rozdělí mezi 9 projektů 110 milionů korun.

Všech 9 přihlášených projektů, které Úřad Regionální rady posuzoval, bylo schváleno k dopracování. V Olomouckém kraji se jedná o 2 projekty za téměř 21 milionů korun a ve Zlínském kraji jde o 7 projektů v celkovém součtu o něco málo převyšujícím 89 milionů korun.  Díky dotacím ve výši 110 milionů korun bude kromě silnic zmodernizováno také 5 mostů.

K největším investicím patří projekty Ředitelství silnic Zlínského kraje. To na rekonstrukci silnice III. třídy mezi obcemi Brumov a Návojná získalo dotační příslib ve výši 40 milionů korun a na úpravu silnice II. třídy a mostu v Kašavě 20,5 milionu korun. V Olomouckém kraji se modernizace dočkají dvě silnice III. třídy, a to komunikace z Radslavic do Grymova a z Čechůvek do Kralic na Hané.

Regionální operační program Střední Morava disponoval v programovém období 2007 – 2013 finanční alokací ve výši 18,3 miliardy korun. Více než třetina z těchto prostředků podpořila projekty v oblasti dopravy. Aktuálně je to 260 projektů za 7 miliard korun. Dvě třetiny z této částky, přibližně 4,7 miliardy korun, směřují do rozvoje regionální silniční sítě. Díky tomu bylo doposud v Olomouckém a Zlínském kraji nově postaveno 5 km a zrekonstruováno 112 km silnic II. a III. třídy.

  

Kontakt:

Mgr. Michaela Linhartová

Tisková mluvčí Úřadu Regionální rady

Tel.: 739 002 410

E-mail: michaela.linhartova@rr-strednimorava_cz