Výstava ROP Střední Morava očima dětí je příjemným zpestřením začátku podzimu

v__stava.jpg ROP Střední Morava očima dětí – to je název výstavy výtvarných prací žáků základních a základních uměleckých škol, která zachycuje projekty realizované v Olomouckém a Zlínském kraji za podpory Regionálního operačního programu Střední Morava. Každý kraj reprezentuje dvacet obrázků doplněných o popisy zachycených projektů.

„V regionu je dnes k vidění více než 500 projektů, které již plně slouží svému účelu. My jsme chtěli tyto projekty, výsledek činnosti ROP Střední Morava v regionu, představit veřejnosti trochu jinak,“ doplnil ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. V Olomouci výstava byla instalována v přízemí budovy Regionálního centra Olomouc, Jeremenkova 40/b. Práce dětí ze základních a základních uměleckých škol z Olomouckého kraje zde budou k vidění od 12. do 18. září. Ve Zlínském kraji bude výstava instalována od soboty 15. do pondělí 24. září v prostorách zábavního centra Galaxie ve Zlíně, které navštěvují zejména děti se svými rodiči. Žáci, resp. jejich učitelé výtvarné výchovy, ze základních a základních uměleckých škol v regionu práce zasílali od května do června letošního roku do soutěže s názvem „Maluj a vyhraj,“ kterou vyhlásil Úřad Regionální rady. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, zvlášť za každý kraj. Soutěže se zúčastnilo celkem 35 základních a základních uměleckých škol ze Střední Moravy, které zaslaly více než 80 soutěžních prací. Ty byly v první polovině srpna hodnoceny odbornou porotou, která z nich vybrala práce vítězné a současně doporučila práce vhodné pro výstavy.

Olomoucký kraj

  1. Stupeň – ZŠ Dřevohostice – Julie Roubalíková
  2. Stupeň – ZŠ Dřevohostice – Vendula Mizerová
    ZUŠ – Šternberk, kolektivní ocenění za zdařilý projekt zachycující Expozici času bez stanovení jednoho vítězného autora

Zlínský kraj

  1. Stupeň – ZŠ Ohrada – Tomáš Srněnský
  2. Stupeň – ZŠ Prakšice – Jana Buráňová
    ZUŠ – Vsetín – Viktorie Mollová

 

Soutěžení s ROP Střední Morava však pro tento rok rozhodně neskončilo. Od července do října probíhá fotografická soutěž s názvem „Vyfoť a vyhraj.“ Jde o to vyfotit projekt financovaný z ROP Střední Morava, nahrát na webové stránky www.mujprojekt.eu a postarat se o to, aby vyfocená fotografie získala nejvíce hlasů. I proto lze nahrané fotografie „lajkovat“ prostřednictvím Facebooku. Každý měsíc vyhrává jak autor nahrané fotografie s nejvíce hlasy, tak i jeden vylosovaný hlasující. Hraje se o digitální fotoaparáty, čtečky, iPod a dotykové telefony Samsung. Stačí kliknout na www.mujprojekt.eu a vyhrát s ROP Střední Morava.