Veřejnost vybrala nejzajímavější projekty ROP Střední Morava

Luha__ovice.jpg Wellness hotel Alexandria v Luhačovicích, škola gastronomie v Přerově a hotel Kolštejn v Branné na Jesenickou jsou první tři projekty, kterým veřejnost poslala své hlasy jako nejzajímavějším projektům spolufinancovaným z ROP Střední Morava.

„Jednalo se o pilotní projekt Úřadu Regionální rady, který byl spuštěn 21. října a skončil v neděli 27. listopadu.  Veřejnost tak měla po dobu jednoho měsíce příležitost na webových stránkách www.mujprojekt.eu svým hlasem označit jeden nebo více projektů realizovaných s dotací ROP Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji,“ řekl ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Na webových stránkách byly shromážděny informace a fotodokumentace o 432 projektech, které již dnes slouží veřejnosti. Hlasující mohl jednotlivé projekty hledat buď přímo na mapě, nebo podle patnácti tematických oblastí, do kterých byly prezentované projekty rozčleněny. Jedinou povinností hlasujícího byla registrace (jméno, email, telefon). Po dobu hlasování se na webových stránkách www.mujprojekt.eu řádně zaregistrovalo 12 517 hlasujících. „S takovým počtem registrovaných hlasujících jsme nepočítali. Původní odhady byly maximálně dva tisíce hlasujících. Podle nás je to veliký úspěch a musím přiznat, že jsme velmi spokojeni,“ doplnil Matulík.  Webové stránky www.mujprojekt.eu budou postupně doplňovány o další projekty a budou sloužit k prezentaci výsledků ROP Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

Zástupci projektů označených veřejností jako nejzajímavější, byli oceněni 30. listopadu v Přerově v hotelu JANA. Ceny byly uděleny projektům podle krajské příslušnosti. V Olomouckém kraji si ceny odnesli zástupci projektů školy gastronomie v Přerově, Relax centrum Kolštejn a cyklostezka z Želechovic do Uničova. Ze Zlínského kraje si skleněnou cenu s logem hlasování Můj projekt odnesl projekt wellness hotelu Alexandria v Luhačovicích, hotel Horal ve Velkých Karlovicích a střelnice v Uherském Ostrohu. Celkově hlasující preferovali projekty z oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit.

Zajímavé ceny získají i registrovaní hlasující. V nejbližších dnech budou za přítomnosti notáře vylosovaní ti, kteří si odnesou ceny, které do hlasování věnovali partneři projektu. Jedná se zejména o víkendové pobyty v podpořených ubytovacích zařízeních, wellness pobyty, masáže či permanentky do ski areálů.

 

Partnery hlasování byli a ceny do hlasování poskytli: JANA a.s., TOMA Olomouc, a.s., MIS PRO s.r.o. , Lázně Slatinice a.s., K3 SPORT, spol. s r.o., Penzion U Petra, Priessnitzovy léčebné lázně a.s., BENT HOLDING, a.s., Lázně Teplice nad Bečvou a.s., Rožnovské pivní lázně s.r.o., SKI CENTRUM KOHÚTKA, a.s., TEKOO REALITY, s.r.o., HP TRONIC Zlín, spol. s r.o., Lázně Luhačovice, a.s., VLTAVA HOLDING a. s., Miroslav Kafka - nápojové automaty WITTENBORG, STAVBY Holding, s.r.o. Mediálním partnerem hlasování bylo Rádio Čas.