Veřejnost vybrala NEJ projekty podpořené z ROP Střední Morava

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 21.10.2015 – Od letošního června do září měla veřejnost možnost vybírat nejzajímavější, nejhezčí či nejpřínosnější projekty, které byly podpořeny dotacemi z ROP Střední Morava.  Z hlasování vzešly vítězné projekty v oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí a cestovního ruchu a jeden absolutní vítěz, a to zvlášť za Olomoucký a Zlínský kraj.

Hlasování probíhalo na stránkách www.mujprojekt.eu, které obsahují přehlednou databázi 700 zrealizovaných projektů včetně fotografií.  Z těchto projektů si každý hlasující mohl vybrat podle jeho názoru ten nejzajímavější, nejoriginálnější, nejpřínosnější nebo třeba nejhezčí. Každý, kdo se do soutěže zapojil, měl k dispozici 3 hlasy, které mohl rozdělit mezi 3 projekty.

V Olomouckém kraji získal nejvíce hlasů projekt s názvem Pevnůstka Radíkov - Poterna, který byl realizován v roce 2011. V oblasti dopravy se na první příčce umístila Moderní železniční vozidla, tzv. RegioPanteři, kteří jezdí na lince Nezamyslice-Šumperk. Za kategorii rozvoj měst a obcí vyhrál projekt rozvoje sociálních služeb na Prostějovsku DOMOV DALIBORKA a v oblasti cestovního ruchu veřejnost zvolila vítězem již jmenovanou Pevnůstku Radíkov-Poterna.

Absolutním vítězem ve Zlínském kraji se stal projekt cyklostezky údolím Rožnovské Bečvy – Zubří, která byla dokončena v roce 2010. Tento projekt je současně i vítězem v kategorii doprava. V oblasti rozvoje měst a obcí obdrželo nejvíce hlasů Polyfunkční centrum sportovních a volnočasových aktivit Zubří a v kategorii cestovní ruch získala prvenství  Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm, která je oblíbeným turistickým cílem.

Po skončení hlasování bylo ze všech platných hlasujících vylosováno 33, kteří se mohou těšit na pěkné ceny od ROP Střední Morava a jeho partnerů.

Více informací o soutěži, přehled vítězných projektů a seznam vylosovaných hlasujících je zveřejněn na www.mujprojekt.eu.