Velké Losiny jsou lázněmi evropského formátu

Eli__ka.jpg Navýšení počtu pokojů, příprava turistických produktů pro zimní a letní měsíce, rekonstrukce kavárny a restaurace i to je výsledek kompletní rekonstrukce lázní ve Velkých Losinách, resp. hlavní lázeňské budovy Eliška.

Lázně Velké Losiny dlouhodobě řešily nedostatek ubytovacích kapacit ve svých objektech. Lázeňští hosté byli v mnoha případech odkázáni na přechodné ubytování. Na procedury a stravu museli docházet. Pokoje, které nabízel lázeňský objekt, navíc nedisponovaly vlastním sociálním zařízením. S dvacetimilionovou dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava se lázním podařilo zvýšit kategorii hotelu ze tří na čtyřhvězdičkový standard, zvýšit počet lůžek z 82 na 104, rekonstruovat restauraci pro 120 hostů, vybudovat 45-místnou výběrovou restauraci a nově otevřít kavárnu s 50 místy. To vše při zachování původní, pro místo typické, architektury: dřevěné obklady, kazetový strop, členité dveře. Zachovány byly i původní materiály, čili dřevo, kámen, sklo a keramika.

Kromě Velkých Losin byla z Regionálního operačního programu Střední Morava V Olomouckém kraji podpořena rekonstrukce lázeňského domu ve Slatinicích a hlavní budova Priessnitzových lázní v Jeseníku.