Ve Zlínském kraji města budou napojena na moderní varovný systém

rozhlas.jpg Přibližně sto milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava bude do konce roku 2014 použito na vybudování integrovaného varovného a výstražného systému ve Zlínském kraji. 

„ROP podpořil projekty zaměřené na infrastrukturu pro zvýšení bezpečnosti obyvatelstva, prevenci a řešení rizik v rámci Integrovaného záchranného systému. Cílem je ochrana obyvatelstva a modernizace krizového řízení při mimořádných událostech,“ řekl ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Podmínkou schválení projektů bylo jejich zařazení do krajských koncepcí a strategií v oblasti integrovaného záchranného systému. Nejvyšší dotaci, 82 milionů korun, získal Zlínský kraj na zastřešující projekt vybudování komunikační infrastruktury a napojení měst na integrovaný varovný a výstražný systém. Na tento projekt pak navazují projekty jedenácti měst zapojených do krajského integrovaného záchranného systému. Jsou to města: Uherský Brod (2 mil. Kč), Kroměříž (5 mil. Kč), Vsetín (1,4 mil. Kč), Valašské Meziříčí (1,3 mil. Kč), Bystřice p.H. (1 mil. Kč), Uherské Hradiště (1,9 mil. Kč), Otrokovice 1,3 mil. Kč), Rožnov p.R. (1,1 mil. Kč), Holešov (2,8 mil. Kč), Luhačovice (1 mil. Kč) a Valašské Klobouky (2 mil. Kč). Všechna vyjmenovaná města řeší napojení a modernizaci na vyrozumívací a varovný systém v kraji.

 

Z celkového množství peněz vyčleněných na rozvoj Olomouckého a Zlínského kraje v letech 2007 až 2013 (17,5 miliard korun) bylo již 9,2 miliardy proplaceno přímo na účty příjemců, čili krajů, měst, obcí, neziskových organizací a podnikatelů. Celkem je na konci června letošního roku schváleno 760 projektů za 14,6 miliardy korun.