Ve Zdounkách na Kroměřížsku mají nově opravený Dům kultury

clanky_aktuality_7421_obr500_foto_1.jpg Po čtyřiceti letech se obec Zdounky dočkala celkové rekonstrukce tamějšího Domu kultury. Regionální operační program Střední Morava přispěl na rekonstrukci dotací ve výši 14,7 milionů korun, dalších necelých čtrnáct milionů do opravy investovala samotná obec Zdounky.

„Celkové náklady projektu, včetně interiérového vybavení, činí zhruba dvacet osm milionů korun. Budova prošla kompletní rekonstrukcí nejen zvenku, ale také zevnitř,“ řekl starosta Zdounek Martin Drkula. Podle něj musela být rekonstrukce rozdělena do dvou etap, na část stavební financovanou z ROP Střední Morava, která skončila v listopadu minulého roku, a na část vybavení interiéru, která už byla plně v režii obce. „Protože se ale vyskytly problémy s jedním dodavatelem, muselo být otevření odsunuto o několik měsíců,“ vysvětlil starosta. Největší změnu podle něj prodělal hlavní sál. „Stupňovité hlediště, které se zde původně nacházelo, bylo odstraněno. Jeviště bylo opraveno tak, aby vznikl nový, moderní víceúčelový sál, který je vhodný pro pořádání kulturních akcí, jako jsou divadelní představení či plesy nebo jiná zájmová činnost,“ podotkl Drkula. Upozornil také na druhé podlaží domu, kde se nachází nová prostorná knihovna.

„Velký dík patří všem, kdo se o proměnu kulturního domu zasloužili, a to zejména vedení obce Zdounky, které se k této náročné rekonstrukci odhodlalo. Musím říct, že se mi nová podoba domu velmi líbí a věřím, že bude občanům obce i jejího okolí dobře sloužit,“ uvedl místopředseda Regionální rady Stanislav Mišák, který se osobně zúčastnil slavnostního otevření Domu kultury ve Zdounkách.

Aktuálně obce ve Zlínském kraji z ROP STřední Morava získaly 740 milionů korun na své plánované investice. Stejně jako ve Zdounkách byl z ROP Střední Morava financován i kulturní stánek v Lidečku, Slopném nevo ve Slušovicích.