Ve Vsetíně dnes otevírají novou mateřskou školku

Budova_M__.png Dvě zbrusu nové třídy má ode dneška mateřská školka ve Vsetíně na Kobzáňově ulici. Díky Regionálnímu operačnímu programu Střední Morava nejen že přibyly třídy, ale byly kompletně rekonstruovány vnitřní prostory tak, aby si zde mohly společně hrát děti zdravé se zdravotně postiženými.

Mateřská školka totiž poskytuje zázemí pro slabozraké děti. Celá budova je přizpůsobena bezbariérovému pohybu, veškeré prostory jsou barevně rozlišeny a část školky je vybavena zvukovou smyčkou právě pro nedoslýchavé děti. "Cílem investovaných peněz z ROP Střední Morava není jen rekonstruovat budovy, ale i získat nějakou přidanou hodnotu. V tomto případě je to bezesporu společné soužití zdravých a zdravotně postižených dětí, kteří se tak naučí vzájemnému respektu a pochopení," doplnil ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Na rekonstrukci vnitřních prostor mateřské školky Kobzáňova ROP Střední Morava přispěl pěti miliony korun. Současně zde vzniklo šest nových pracovních míst.

V Olomouckém a Zlínském kraji již třináct mateřských školek získalo dotaci z ROP Střední Morava a to ve výši 123 milionů korun. Novou mateřskou školku mají například v Zubří, Uničově, Bělé pod Pradědem, Novém Hrozenkově, Hovězí, Nezamyslicích, Sobotíně nebo v Polešovicích.