Ve Lhotě na Zlínsku oslavili otevření centra pro volný čas zabíjačkovými hody

lhota.jpg Tři venkovní hřiště, několik zájmových kluboven a moderně vybavená mateřská školka pro zhruba třicet dětí, tak vypadá projekt Centra volnočasových aktivit a mateřské školy v obci Lhota na Zlínsku. Z Regionálního operačního programu Střední Morava využili dotaci ve výši 14,3 miliony korun.

„Prakticky od šedesátýh let má obec ve vlastnictví budovu staré školy, která se již nevyužívala a poslední léta chátrala. Rozhodli jsme se ji tedy revitalizovat a budovu přizpůsobit aktivitám, které se v obci pravidelně konají,“ řekla starostka obce Jana Kadlečíková. V budově vytvořili zájmovou klubovnu pro maminky na mateřské dovolené, stolní tenisty, fotbalisty či hasiče. „Ti všichni se museli vždy složitě přemisťovat z místa na místo. Nyní v budově mají vlastní prostory,“ doplnila starostka. Svoji zkušebnu zde mají i místní hudebníci, kteří pravidelně vystupují na společenských akcích obce. Do budoucna plánují zde přemístit i obecní knihovnu a místnost pro posezení seniorů. Velkou změnu zaznamenala i mateřská školka, která nyní využívá prostory celého patra a v suterénu má i tělocvičnu pro děti. Pro předškoláky je postaveno i venkovní hřiště. Nové je i hřiště pro mládež s lezeckou pyramidou a hřiště pro míčové hry. „Jsme velmi rádi, že se projet podařilo realizovat, proto jsme se v sobotu sešli a otevření oslavili zabíjačkovými hody,“ uzavřela starostka.

V obcích Olomouckého a Zlínského kraje již dnes slouží 187 již hotových projektů s dotací 1,7 miliardy korun z ROP Střední Morava.