Ve Fryštáku mají novou hasičskou zbrojnici

fry__t__k.jpg Novou budovu polyfunkčního objektu s hasičskou zbrojnicí slavnostně otevřou 19. srpna ve Fryštáku v areálu technických služeb. Regionální operační program Střední Morava na ni přispěl devíti miliony.

„Dlouhodobě jsme ve Fryštáku neměli prostor, kde by se mohli setkávat obyvatelé města při různých příležitostech. Navíc máme poloprofesionální sbor dobrovolných hasičů, proto se jevilo jako ideální spojit tyto dvě věci do jednoho projektu,“ řekl starosta města Fryšták Lubomír Doležel. Podle jeho slov se prozatím bude jednat o zkušební provoz. „Prvního září zde bude přemístěna jednotka dobrovolných hasičů a od prvního ledna příštího roku zde plánujeme řadu aktivit pro občany,“ doplnil starosta. V plánu mají nabízet jazykové kurzy nebo kurzy práce s počítačem. Pravidelně se zde mohou setkávat lidé z různých zájmových spolků, nebo třeba senioři. K tomu vytvořili i jedno nové pracovní místo manažera pro využití objektu a správce v jedné osobě. Stavba nového polyfunkčního objektu ve Fryštáku celkem přišla na necelých dvanáct milionů korun, z toho město získalo dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 9,3 milionů korun.

 

Kromě dotace na hasičskou zbrojnici se vzdělávacím zázemím město získalo z Regionálního operačního programu Střední Morava i desetimilionovou dotaci na revitalizaci náměstí. Práce na náměstí budou s největší pravděpodobností dokončeny na podzim roku 2012.