Vánoční strom rozsvítil nové náměstí v Uničově

web_8.jpg Obyvatelé Uničova si mohou oddechnout, revitalizace náměstí byla minulý týden definitivně ukončena. Místo uzavírek a dopravních omezení mohou Uničované chodit po novém dláždění, nebo pod novým osvětlením posedět na lavečkách.

 „Evropská unie se snaží podporovat rozvojové projekty v regionech. Proto město Uničov získalo částku 55 milionů z Regionálního operačního programu Střední Morava. Dnes vidíme, že získané peníze uměli dobře investovat,“ řekl při slavnostním otevření náměstí předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Na rozloze 1,25 ha za evropské peníze zmizela stará dlažba, trávníky, záhony a na jejich místo přišla štípaná dlažba s novým mobiliářem v moderním designu, který zvýrazňuje kontrast s okolními historickými monumenty. „Rekonstrukce náměstí byla za posledních sedm let nejnáročnější investicí města. Proto doufám, že se obyvatelům Uničova bude nejen líbit, ale že tu budou trávit chvíle odpočinku a dobré zábavy,“ doplnila starostka města Jarmila Kaprálová. Město v souvislosti s projektem zřídilo i tři nová pracovní místa – městský strážník, pracovník na úklid náměstí a pracovník propagace cestovního ruchu a přípravy kulturních akcí na náměstí. „Chceme, aby náměstí bylo místem pro život a setkávání spoluobčanů,“ uzavřela starostka.

Město otevření náměstí načasovalo téměř dokonale. Kromě elektrických rozvodů, které ihned využilo při přípravě předvánočního jarmarku, do šachty naproti radnice usadili a rozsvítili vánoční strom.