V Uničově otevřeli novou mateřskou školku

uni__ov.jpg Nové oddělení mateřské školky bylo otevřeno v budově bývalé základní školy U Stadionu v Uničově. V nových prostorách tak najde místo 69 dětí, což je o 46 dětí více oproti původní kapacitě školky.

"Školka má tři nové učebny, které jsou vybaveny podlahovým topením a rekuperační jednotkou pro opětovné využití tepla z odsávaného odpadního vzduchu. Ve všech třech učebnách je nový nábytek se zaoblenými rohya další vybavení. Mateřská školka tak splňuje všechny moderní standardy," řekla uničovská místostarostka Jarmila Kaprálová. Poptávka po nových místech v mateřských školkách je veliká. "V roce 2011 budou nastupovat populačně silné ročníky a současně mohou maminky na mateřské dovolené využívat čtyřhodinového pobytu dítěte ve školce," dodala Kaprálová. Rozšířenou kapacitu školky mohou tedy nově využívat i děti z Medlova, Troubelic, Nové Hradečné, Šumvaldu, Paseky, Lipinky, Dlouhé Loučky, Újezdu a Želechovic.

Celkově se jednalo o investici města Uničova ve výši necelých deseti milionů korun, z toho pěti miliony korun přispěl Regionální operační program Střední Morava. Ve školce rovněž vznikla čtyři nová pracovní místa, tři učitelky a jeden provozní pracovník.