V Prostějově vyjednou na linky nové autobusy

ftl.jpg První tři nové autobusy jsou připraveny vyjet na městské linky v Prostějově. Společnost First Transport Lines, a.s. na jejich nákup získala dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 23 mil. korun.

Do konce roku 2012 bude na sedmnácti linkách městské hromadné dopravy jezdit celkem deset nových nízkopodlažních a ekologických autobusů. "Hlavním motivem obměny vozového parku autobusů městské hromadné dopravy v Prostějově byla omezená životnost a malá nízkopodlažnost. Deset nových autobusů nahradí staré autobusy. Sníží se tak provozní náklady a náklady na údržbu autobusů městských linek," řekl zástupce společnosti First Transport Lines, a.s. Jiří Hloch. Podle místostarostky města Prostějova Aleny Raškové, která má dopravu ve městě na starosti, je obnova vozového parku obrovským přínosem. "Každý rok děláme průzkum spokojenosti s provozem veřejné dopravy ve městě a snažíme se reagovat na podněty občanů. Po dohodě s dopravní společností jsme například zavedli novou autobusovou linku k nákupnímu centru Interspar tak, jak vyzněl požadavek obyvatel města," doplnila Rašková.

Společnost First Transport Lines, a.s. získala na pořízení deseti nových autobusů dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 40 procent celkové pořizovací ceny (23 mil. Kč). Zbývající část (53 mil. Kč) pokryla z vlastních zdrojů.