V Pasece mají na návsi in-lineovou dráhu

paseka.jpg Jeden kilometr in-lineové dráhy s odpočívadly mají na návsi obce Paseka na Olomoucku. Místo aut se zde prohánějí děti na kolečkových bruslích.

„Spojili jsme se s projektantkou, která navrhla řešení návsi tak, aby zde byl vytvořen co největší prostor pro trávení volného času dětí a mládeže,“ řekl starosta obce Paseka Jiří Blažek. Kromě in-lineové dráhy s odpočívadly zde vyrostla dvě dětská hřiště a jedno hřiště na míčové hry. „Obec se k  řešení návsi postavila velice kreativně a přínosně. Výsledkem je projekt, který výrazně zlepšil vzhled i funkčnost návsi,“ komentoval výsledek roční práce Paseckých ředitel Úřadu Regionální Rady Ivan Matulík. „Samozřejmě že realizace takového projektu se neobešla bez bolestí. Kvůli stezce se muselo skácet několik stromů, což někteří spoluobčané těžce nesli,“ vzpomíná na stavební práce starosta.

 

Na projekt s názvem „Úprava návsi obce Paseka“ obec získala dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 7,9 milionů korun. Okolí hřišť bylo vysazeno zelení, na kterou obec získala dotaci z Operačního programu Životní prostředí. „Čekáme na další výzvy, abychom mohli dál zlepšovat kvalitu života obyvatel v obci,“ uzavřel starosta Paseky Blažek.