V Olomouckém a Zlínském kraji bude zrekonstruováno dalších 51 km silnic

II150_OK_008.jpg Dalších 51 kilometrů silnic bude nově zrekonstruováno v Olomouckém a Zlínském kraji s pomocí dotace z ROP Střední Morava. Výbor Regionální rady schválil úpravu 24 úseků silnic v regionu v celkovém objemu 515 milionů korun.

Konkrétně v Olomouckém kraji bude zrekonstruováno 17,7 kilometrů silnic za 223 miliony korun a ve Zlínském kraji to bude 33,5 kilometrů za 292 miliony korun. Největší investicí je rekonstrukce silnice z Velkých Karlovic, která vede ke státním hranicím se Slovenskem. Na více než sedmi kilometrech bude z ROP Střední Morava investováno 67 milionů korun. Kromě toho zde budou opraveny tři mosty. V Olomouckém kraji největší investice bude realizována v Dubu nad Moravou. Jedná se o tříkilometrový úsek ve směru na Prostějov, který je v katastrofálním stavu. ROP Střední Morava na jeho rekonstrukci přispěje dotací ve výši 54 miliony korun. Součástí bude i rekonstrukce dvou mostů.

 

Ze čtyřiadvaceti úseků, jejichž rekonstrukci schválil Výbor Regionální rady, lze jmenovat například silnici z Holubic do Hlochova, kde bude zrekonstruováno sedm kilometrů za 39 milionů korun nebo průtah obcí Drahotuše za 19 milionů korun. Ve Zlínském kraji se rekonstrukce dočká tříkilometrový úsek mezi Nivnicí a Dolní Němčí (44 mil. Kč) nebo pětikilometrový úsek silnice ze Zádveřic do Horní Lhoty (43 mil. Kč).

 

Na rekonstrukci silnic bylo doposud Výborem Regionální rady schváleno 4,1 miliardy korun z ROP Střední Morava (Olomoucký kraj 2,2 miliardy, Zlínský kraj 1,9 miliardy korun). V Olomouckém a Zlínském kraji je už dnes více než sto kilometrů nově zrekonstruovaných silnic II a III třídy. Dalších zhruba 80 kilometrů představují místní komunikace ve městech a v obcích nad 500 obyvatel.

 

Seznam nově rekonstruovaných úseků silnic.