V Olomouci byl otevřen první in-line okruh

in_line.jpg Hromadnou jízdou na kolečkových bruslích, ale i na kolech byl v dnešních odpoledních hodinách otevřen první in-line okruh na střední Moravě, v Hejčínských loukách. To vše za doprovodu Hitrádia Orion a různých soutěží.

Trasa nové in-line stezky vede od černovírského mostu směrem k lávce přes Mlýnský potok, odkud pokračuje souběžně se stávající cyklostezkou k jezeru Poděbrady. Tady se točí směrem k chomoutovské pevnůstce a končí opět u černovírského mostu. Více než tříkilometrový okruh (3,3 km) speciálně budovaný pro in-linové bruslení vznikl zpevněním a propojením původních polních cest. Celá lokalita Hejčínské louky je kolem asfaltobetonové stezky v šířce tří metrů doplněna nově osázenými stromy a keři. Bruslaři mají k dispozici také jedno odpočívadlo a dvě parkoviště. Jedno z nich s kapacitou 22 parkovacích míst se nachází u mostu přes Moravu do Černovíra, druhé pak má kapacitu 21 stání a je situováno při ulici Břetislavova u mostu přes Mlýnský potok. Nové in-linové komunikace v oblasti Hejčínské louky nebudou sloužit výhradně bruslařům, ale také cyklistům.

Z Regionálního operačního programu Střední Morava statutární město Olomouc získalo na vybudování in-line stezky dotaci 9,8 milionů korun.