V Lukově na Zlínsku jsou hrdí na svou novou tělocvičnu v obci

t__locvi__na_Lukov_web.jpg Nová budova tělocvičny stojí v přímém sousedství základní školy v Lukově. Využívat ji budou nejen žáci, ale i místní obyvatelé a spolky. Zájem dokonce prý projevily i zlínské sportovní kluby. ROP Střední Morava na novou tělocvičnu vyčlenil 12,5 milionů korun, zbylou část, 6,5 milionů, ze svého rozpočtu hradila obec.

Podle starosty obce, Jiřího Jangota, lidé z Lukova na novou tělocvičnu čekali téměř dvacet let. "Teď jsme se všichni konečně dočkali. Dosáhli jsme na evropské peníze a loni v květnu jsme začali stavět. Dnes budeme tělocvičnu slavnostně otevírat," doplnil Jangot. Sám je přesvědčený o tom, že tělocvična nebude mít o své klienty nouzi. Už dnes je vekovní hřiště téměř každý den využíváno na fotbal, ve vnitřních prostorách plánují výcvik hasiči a ženy z Lukova a blízkého okolí se těší na sportování v místnosti pro aerobic. "Je to obrovský přínos. V zimě jsme museli jezdit na tréninky do jiných tělocvičen. Teď máme vlastní halu i kvalitní venkovní hřiště. Centrum využije jak oddíl mužů, tak i žáků," dodal za lukovský fotbalový oddíl Michal Teplý, který je zároveň i místostarostou obce.

Ve Zlínském kraji obce získaly z ROP Střední Morava necelých 800 milionů korun. Obdobné sportoviště, podpořené z ROP Střední Morava, mají například ve Vysokém Poli, Návojné, Včelarech, Bílovicích nebo v Dolním Němčí.