V Luhačovicích budou mít novou plovárnu

luha__ovice_web.jpg Novou plovárnou s možností celoročního koupání se bude od roku 2010 pyšnit město Luhačovice. Získalo na ni dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 82 milionů korun.

Stávající areál městské plovárny bude kompletně rekonstruován a doplněn řadou atrakcí. Hlavní plavecký bazén bude doplněn dětským bazénkem, zážitkovým bazénem, vířivkou pro osm osob a parní komorou. Z atrakcí zde přibudou chrliče, masážní trysky a lavice, proudové atrakce, vzduchová masážní lehátka, bublery či houpací záliv. „Těší mě, když vidím, že evropské peníze pomohou nejen k rozvoji lokality, ale zároveň přinesou i užitek místním obyvatelům,“ řekl při slavnostním zahájení stavby předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Všechny prostory plovárny budou mít i bezbariérový přístup pro tělesně hendikepované občany.

 

Z architektonického pohledu plovárna dodrží funkcionalistický charakter tzv. Bílé čtvrti, jak je od roku 1927 lokalita nazývána. „K tomu budou použity odpovídající materiály v bílé barvě. Příslušnost k lázeňskému městu umocní silný symetrický koncept doplněný množstvím zeleně,“ upřesnil František Hubáček, starosta města Luhačovice.

 

Celkové náklady na rekonstrukci nové plovárny se vyšplhají na 143 mil. Kč, z toho město získalo dotaci 82 mil. Kč. V loňském roce město Luhačovice získalo z Regionálního operačního programu Střední Morava více než 100 mil. Kč (plovárna a parkoviště). Na území města je však realizováno dalších sedm projektů financovaných z ROP (5 hotelů, 1 lázeňský dům a silnice Horní Lhota – Luhačovice).