V Litovli je ode dneška v provozu unikátní biokoupaliště

biokoupaliste_litovel_201323_denik_600_kopie.jpg Na skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další atrakce se ode dneška mohou těšit návštěvníci biokoupaliště, které se otevře veřejnosti. ROP Střední Morava na jeho výstavbu přispěl dotací ve výši devíti milionů korun.

Nejedná se o standardní koupaliště, ale přírodní koupaliště. Hlavní rozdíl je v tom, že biokoupaliště se nečistí chemikáliemi, ale vysazenými rostlinami, štěrkem a pískem. „Celkově výstavba biokoupaliště, ale hlavně pak provoz vyjde město zhruba na poloviční částku oproti standardnímu koupališti,“ říká místostarosta města Litovel Petr Šrůtek. Návštěvníci se mohou těšit nejen na vodní atrakce, ale zejména na velmi příjemné přírodní prostředí.

Biokoupaliště bude od srpna plně k dispozici veřejnosti, slavnostní otevření a předání provozu proběhne ve středu 21. srpna.

Celkově je město Litovel úspěšné při čerpání dotací z ROP Střední Morava. Hotové má čtyři projekty za 21 milionů korun. Jedná se o cyklostezky (dotace ROP 4,8 mil. Kč), zastávky (1,2 mil. Kč), místní komunikace (6,2 mil. Kč) a právě dokončené biokoupaliště za 9,2 mil. Kč. Po prvním kole hodnocení byl navíc Výborem Regionální rady doporučen k dopracování projekt rozšíření výstavních ploch a zřízení depozitáře Muzea Litovel za 13,5 milionu korun.