V Břestku na Zlínsku otevřeli Centrum balonového létání

_SEM0765.jpg I když Baloncentrum v Břesteku funguje už od začátku roku, jeho slavnostní otevření proběhlo až v dubnu. Pro zájemce o balonové létání je připravený nejen zážitek z letu, ale také krásné prostředí v turisticky atraktivní lokalitě Chřibů v blízkosti hradu Buchlova, zámku Buchlovice, Baziliky na Velehradě. To vše i díky dotaci z ROP Střední Moravave výši 8,4 miliony korun.

Centrum poskytuje komplexní a jedinečné zázemí pro provozování vyhlídkových letů balónem, včetně možnosti ubytování, restaurace, relaxace, školící místnosti, nabídky uspořádání teambuildingů a dalších volnočasových aktivit.

Na ploše 10.000 m2 může startovat současně až 10 balónů k vyhlídkovým či fiestovým letům. Součástí baloncentra je i čerpací stanice propanu pro balóny. "Lokalita regionu Uherskohradišťska a celého Slovácka je  pro pasažérské balónové létání ideální jak z hlediska toho co všechno můžete vidět z balónu, tak i z hlediska bezpečného provedení letu. Nejsme zde ve vzduchu nijak zvlášť omezováni řízením letového provozu a můžeme se s pazažéry podívat třeba i do větších výšek než by nám bylo povoleno například v okolí Karlštejna, Brna nebo Ostravy. Na všechny možné směry letu je vždy dostatek bezpečných přistávacích ploch pro balóny. A to jsou důvody proč je tato lokalita k vyhlídkovému letu tak oblíbená jak pro pasažéry tak i pro piloty a posádky balónů," řekl při slavnostním otevření Baloncentra jeho majitel Libor Staňa.

Doposud byla z ROP Střední Morava podpořena modernizace či rekonstrukce 22 hotelů, 8 penzionů a 8 lázeňských center v Olomouckém i Zlínském kraji. Celkově zde bylo zmodernizováno či nově vybudováno 2001 lůžek pro turisty ve všech požadovaných standardech. Z celkových 17,5 miliard korun, které byly na léta 2007 až 2013 vyčleněny na rozvoj regionu, byly 2,6 miliardy schváleny na podporu rozvoje cestovního ruchu ve městech, obcích, na aktivity realizované neziskovým či podnikatelským sektorem.