Uherskohradišťská průmyslovka má nové dílny

DSC09625.jpg Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti má od pondělka nové prostoty pro praktickou výuku v dílnách a také nové počítačové učebny. Regionální operační program Střední Morava na jejich modernizaci přispěl částkou ve výši deseti milionů korun.

Žáci technických oborů i jejich učitelé mohou konečně plně využívat nově zrekonstruované a zmodernizované prostory školních dílen. Finanční prostředky na zbudování moderní technické základny byly využity kromě stavebních úprav i na pořízení nového vybavení, např. nových vrtaček, soustruhů, frézek, svěráků, pracovních stolů, číslicově řízených strojů, měřicích zařízení, výukových panelů a pomůcek pro výuku moderních domovních instalací atd. Zbrusu nová je učebna CAD, kde se žáci učí konstruovat a modelovat součásti pomocí speciálních programů. Tato učebna je vybavena také 3D tiskárnou, na které mohou žáci své vytvořené projekty zhmotnit.

Poslední stavební úpravy takového rozsahu proběhly na konci devadesátých let, kdy se na budově dílen nastavilo jedno patro. Rekonstrukce stávajících prostor a vybudování přístavby školních dílen se uskutečnila v období od září 2011 do ledna 2012. Na tento projekt byly použity finanční prostředky z Regionálního operačního programu Střední Morava, z rozpočtu Zlínského kraje a z vlastních zdrojů školy v celkové výši 17,5 milionu korun.