Tršice mají nový průtah

tr__ice.jpg Zrekonstruovanými, ale i nově postavenými úseky silnice se ode dneška může pyšnit obec Tršice na Olomoucku. Z Regionálního operačního programu zde byla opravena silnice II/436.

"Silnice v Tršicích patří mezi komunikace, jejichž vlastníkem je Olomoucký kraj. Ten na konci roku 2007 využit vyhlášení první výzvy z Regionálního operačního programu a požádal o financování 14 silnic na území kraje. Většinou se jednalo o silnice, které byly ve velmi špatném stavu," podotkl předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Mezi projekty, které si zasloužily finanční injekci v podobě evropských peněz patří i obec Tršice. "Nevyhovující byla zejména šířka komunikace, její směrové a výškové řešení a hlavně most, který výrazně hrozil omezením dopravní obsluhy v obci," doplnila starostka obce Leona Stejskalová. Obec ze svého rozpočtu uvolnila 3,5 milionu korun, z Regionálního operačního programu Střední Morava bylo vyčleněno bezmála 35 milionů korun.

Olomoucký kraj v první výzvě uspěl se všemi 14 projekty. Regionální operační program pomohl kraji financovat silnice za celkem 809 milionů. Mezi největší projekty patří například silnice Mohelnice - Stavenice (318 mil.), Šumvald - Břevenec (131 mil.) nebo průtah obcí Velká Bystřice (45 mil.).