Střední Moravu navštíví eurokomisařka pro regionální politiku Danuta Hűbner

39ce7c94_s_1_hubner_foto01.jpg Danuta Hűbner, komisařka Evropské unie pro regionální politiku, bude ve dnech 26. až 27. března 2009 na oficiální návštěvě České republiky. V těchto dnech navštíví i region soudržnosti Střední Morava (Olomoucký a Zlínský kraj). Během své návštěvy chce shlédnout projekty financované z peněz Evropské unie, resp. z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Svou návštěvu paní eurokomisařka zahájí v Olomouci, kam přijede v pozdních odpoledních hodinách v doprovodu Jacka Engwegena, ředitele české sekce na DG REGIO a Madeleine Mahovsky, členky kabinetu. Záhy po příjezdu se delegace přemístí do prostor Arcibiskupství Olomouc, kde proběhne prezentace čerpání peněz z ROP Střední Morava. V návaznosti na tuto prezentaci bude představen model integrovaného plánu rozvoje území a integrovaného plánu rozvoje města Olomouc. Obě prezentace budou doplněny konkrétními projekty, a to Městské parky, zpřístupnění Arcibiskupství Olomouc veřejnosti. Řešení tohoto projektu bude mít paní eurokomisařka příležitost shlédnout přímo na místě.

Druhý den návštěvy se bude odehrávat ve Zlínském kraji, resp. v Kroměříži. Zde budou odprezentovány integrované plány rozvoje území Luhačovicko, do kterého mimo jiné patří projekt městské plovárny a hotel Alexandria, oba realizované v Luhačovicích. V doprovodu Martina Tesaříka, předsedy Regionální rady a Stanislava Mišáka, místopředsedy, si paní eurokomisařka přímo na místě prohlédne projekt revitalizace bývalých kasáren v Kroměříži.

Během své oficiální návštěvy České republiky Danuta Hűbner představí i balíček opatření přijatý Evropskou komisí na pomoc regionům ve vztahu k hospodářské krizi.

 

KONTAKT:
Renata Škrobálková
Tisková mluvčí: 739 002 410