Sokolovnu v Čelechovicích otevřeli v tradičním duchu

web_10.jpg V Čelechovicích na Hané (okres Prostějov) v sobotu otevřeli nově zrekonstruovanou sokolovnu s názven Hanácká relax oáza. Ukázali, že do budoucna to bude místo pro všechny generace.

Rekonstrukce sokolovny ze 30. let 20. století si vyžádala téměř 23 milionovou dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava. "Už při zahájení provozu místní sokolovny Čelechovičtí ukázali, že si s nabízejícími se prostory budou vědět rady," řekl předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Na pódiu se v průběhu sobotního dopoledne vystřídalo vystoupení místních předškoláků, dětí z prvního stupně základní školy až po ty nejstarší záklaďáky. Vzhledem k tomu že partnerem projektu byla sokolská obec, měli zde své vystoupené i starší muži a pěvecký ženský sbor. "Velmi oceňuji sestavu starších mužů a žen místní župy sokolské. Právě na něm byla vidět láska k pohybu a radost z nově zrekonstruovaných prostor," shrnul hejtman Tesařík.

První zkouškou většího charakteru v čelechovické sokolovně bude myslivecký ples, který se uskuteční týden po jejím oficiálním otevření.