Zlínské Kulturní a univerzitní centrum podepsáno

kuc.jpg Smlouvu o poskytnutí dotace na Kulturní a umělecké centrum podepsali v pátek 14. května ve Zlíně primátorka města Irena Ondrová a předseda Regionální rady Martin Tesařík.

"Pro nás je to velký den. Dotace 331 milionů je vysoká částka. Víme, že stavba má jak své zastánce, tak i kritiky. Jsem přesvědčena o tom, že celkově se jedný o velkou událost v historii města Zlína," řekla primátorka města Irena Ondrová. Zároveň připomenula, že ve Zlíně vzniká první koncertní sál po 35 letech v České republice. "Kulturní a univerzitní centrum je jednoznačně největším projektem podpořeným z Regionálního operačního programu Střední Morava," dodal předseda Regionální rady Martin Tesařík.

Projekt je součástí celkové rozvojové strategir města Zlína, která je zpracovaná v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. "Města Olomouc a Zlín jsou ve speciálním režimu. Při vyjednávání regionálních operačních programů Evropská komise trvala na tom, aby velké urbánní celky byly řešeny koncentrovaně. K tomu slouží Integrované plány rozvoje měst Olomouc a Zlín," doplnil statutární náměstek hejtmana Zlínskéo kraje a člen Výboru Regionální rady Libor Lukáš.