Rozvojové projekty na venkově byly podpořeny více než miliardou korun

Celkovou podporu z regionálního operačního programu přesahující jednu miliardu korun získaly projekty zaměřené rozvoj venkova v Olomouckém a Zlínském kraji. Rozvojové záměry schválil na svém posledním jednání Výbor Regionální rady.

"Sociální infrastruktura byla nejfrekventovanější oblast zájmu. Projevila se zde vysoká absorpční schopnost regionu," řekl předseda Regionální rady a zlínský hejtman Libor Lukáš. Celkem byly předloženy projekty za 1,9 miliardy korun, podpořeny následně byly desítky projektů s evropským příspěvkem ve výši 1,1 miliardy korun.

Mezi schválenými projekty je například Sportcentrum Vysoké pole, Modernizace a bezbariérový vstup do zdravotního střediska v obci Zašová nebo Výcvikové středisko dobrovolných hasičů v Horní Lidči. Kromě sportovních a volnočasových aktivit byly schváleny projekty domů pro seniory, modernizace základních a mateřských škol.

Dále byly schváleny projekty integrovaného rozvoje cestovního ruchu na Rožnovsku (23,2 milionu korun) a v Horním Vsacku (91,7 milionu korun). Více než 200 milionů bylo přiděleno na další jednotlivé rozvojové záměry z Horního Vsacka (170,3 milionu korun) a Rožnovska (58 milionu korun).

Seznam podpořených projektů je k dispozici v sekci Schválené projekty.

Renata Škrobálková - tisková mluvčí
587 333 315 / 739 002 410