ROP Střední Morava zlepší další kilometry silnic v regionu

Horn___Lhota_silnice.jpg Přibližně tři sta milionů korun je v Regionálním operačním programu Střední Morava od 4. července připraveno na stavební úpravy a modernizaci silnic II a III tříd v Olomouckém a Zlínském kraji. Právě na silnice je z velké části zaměřena v pořadí již čtyřiatřicátá výzva z ROP Střední Morava.

„Budou podporovány především projekty na výstavbu nových úseků silnic II. a III. třídy,  změnu nevyhovujícího trasování, zvyšování kapacity komunikací a odstraňování rizikových míst silniční sítě včetně realizace opatření snižující negativní dopady na životní prostředí, upřesnil ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Na rozvoj dopravy bylo v letech 2007 až 2013 pro region Střední Morava vyčleněno 6,1 miliardy korun, což činí 36 procent celkové alokace Regionálního operačního programu Střední Morava. K dnešnímu dni máme v regionu 105 kilometrů nových či zrekonstruovaných silnic II a III tříd, které vznikly právě díky penězům z ROP Střední Morava. Je to například silnice ze Samotišek na Svatý Kopeček, rekonstrukce průtahu ve Velkém Týnci, silnice z Březolup do Bílovic nebo průtah obcí Dřínov.

 

Kromě silnic mohou žádosti o podporu rozvoje cestovního ruchu předkládat podnikatelé z Rožnovska a ti, kteří plánují realizovat individuální projekty v oblasti podpory 2.4 Podpora podnikání. Celkem je ve výzvě vyčleněno 422 milionů korun. Uzávěrka pro příjem žádostí o podporu z ROP Střední Morava je stanovena na 6. září.

 

Z celkového množství peněz vyčleněných na rozvoj Olomouckého a Zlínského kraje v letech 2007 až 2013 (17,5 miliard korun) bylo již 9,2 miliardy proplaceno přímo na účty příjemců, čili krajů, měst, obcí, neziskových organizací a podnikatelů. Celkem je na konci června letošního roku schváleno 760 projektů za 14,6 miliardy korun.

 

Plná verze výzvy, vč. kompletní dokumentace je ZDE.