ROP Střední Morava vyčerpal celou alokaci, poslední peníze podpoří rekonstrukci silnic

II150_OK_008.jpg Olomouc, 9.6.2015 – O uplatnění úplně posledních dotací z ROP Střední Morava rozhodnul v uplynulém týdnu Výbor regionální rady. K dopracování bylo schváleno 6 projektů na modernizace silnic v Olomouckém a Zlínském kraji za více než 100 milionů korun. Tím je celá finanční alokace vyčleněná pro období 2007-2013 vyčerpána.

Úřad Regionální rady posuzoval celkem 6 žádostí o dotace na rekonstrukci silnic, které v rámci poslední vyhlášené výzvy předložily Olomoucký kraj, Správa silnic Olomouckého kraje a Ředitelství silnic Zlínského kraje. Všech 6 žádostí úspěšně prošlo kontrolním a hodnotícím procesem a následně byly Výboru Regionální rady předloženy ke schválení. „Všichni tři příjemci musí s realizací projektů začít co nejdříve, aby vše stihli ve velmi krátkém čase, který je dán konečným termínem pro proplácení dotací. Vše musí být hotovo do 31.12.2015, kdy končí lhůta pro závěrečné vyúčtování peněz z evropských fondů pro období 2007-2013,“ upozornil ředitel dotačního úřadu Ivan Matulík.

A kam míří posledních 102 milionů korun z ROP Střední Morava? Olomoucký kraj postaví okružní křižovatky v Šumperku a ve Velké Bystřici a zrekonstruuje silnici Chomoutov – Pňovice. Správa silnic Olomouckého kraje provede stavební úpravy silnice Rokytnice – Předmostí. Celkem bude na tyto úpravy vyčerpáno 41,8 milionu korun. Zbývajících 60,2 milionu korun získalo Ředitelství silnic Zlínského kraje, a to na modernizaci dvou silnic - z Prostřední Bečvy do Hutiska a z Prostřední Bečvy na Pustevny.

ROP Střední Morava, jehož prostřednictvím jsou čerpány finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj na území Olomouckého a Zlínského kraje, zodpovídal v programovém období 2007-2013 za uplatnění více než 18ti miliard korun. Z této částky bylo podpořeno cca 1 200 projektů obcí, měst, krajů, podnikatelů a neziskových organizací. Aktuálně je z částky 18,3 miliardy korun vyplaceno 15,3 miliard, zbývající dotace budou v průběhu roku 2015 postupně vypláceny, podle toho, jak budou aktuálně realizované projekty postupně dokončovány.

 

Kontakt:

Mgr. Michaela Linhartová

Tisková mluvčí Úřadu Regionální rady

Tel.: 739 002 410

E-mail: michaela.linhartova@rr-strednimorava_cz