Prostějov láká turisty na výhled z radniční věže

otviracka_vez_web7.jpg Od jara letošního roku trvala rekonstrukce radniční věže v Prostějově. Tato secesní chlouba města pocházející z roku 1914 byla o víkendu otevřena prvním návštěvníkům. Zájem o vyhlídku čtyřmi dalekohledy byl obrovský.

Rekonstrukcí věže nově vznikly čtyři expozice: Galerie radnice, která upozorňuje na stavební vývoj radnice, Hodinový stroj s mechanismem, Kepkova síň, která se věnuje životu a dílu Karla Huga Kepky, autora radnice a poslední ze čtyř expozic je Venkovní vyhlídka, kde jsou umístěny panely se stavebním vývojem města. Výhled na město je ze 43 metrů z venkovní vyhlídky ze čtyř balkonů. Nejvyšší vyhlídka je ze 46 metrů. Z nejvyššího bodu věže, tj. ze 66 metrů, je výhled přenášen prostřednictvím webových kamer na internerové stránky města a na LCD monitory umístěné v prostorách radnice. Ty zároveň slouží jako upoutávka k návštěvě radniční věže.

Do konce letošního roku jsou prohlídky radniční věže organizovány na základě telefonické (osobní, e-mailové) objednávky. Maximální počet účastníků je 12 s  průvodkyní (zaměstnankyně Městského úřadu Prostějov). Objednávat se lze nejlépe na bezplatné informační lince: 800 900 001 nebo elektronicky: informace@prostejov_eu. Osobní objednávku lze sjednat na Informační službě Městského úřadu Prostějov, nám. T.G.Masaryka 130/14