Prezentace projektů na veletrhu URBIS

web.jpg Projekty podpořené z Regionálního operačního programu Střední Morava byly k vidění na stavebním veletrhu URBIS v Brně.

Celkem devět typových projektů bylo součástí expozice, kterou pro veletrh URBIS připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Na stánku ministerstva byly představeny operační programy, včetně sedmi regionálních. Součástí doprovodného programu byla i konference s názvem "Evropské fondy - od nápadu k realitě." Na ní zástupci jednotlivých operačních programů představili doposud realizované projekty. ROP Střední Morava prezentoval projekty podpořené v rámci integrovaného plánu rozvoj území Luhačovicko (např. hotel Alexandria v Luhačovicích a venkovní koupaliště u luhačovické přehrady).

V průběhu brněnského veletrhu se konalo i první setkání ředitelů regionálních rad, hejtmanů a ministerstev se zástupci bankovního sektoru. Výsledkem setkání je vytvoření pracovní skupiny, jejíž první jednání je naplánováno už na červen letošního roku. Na programu jednání bude spolupráce při posuzování bonity žadatelů o dotaci a následně o úvěr, vytvoření vzoru a doporučených postupů, jak získat bankovní úvěr na realizaci projektu (edukace trhu) a také jak řešit otázku kurzového rizika, které za stávající situace jsou nuceny řešit kraje či samotné regionální rady. Informace o průběhu celého setkání jsou k dispozici ZDE.