Předseda se setkal se starosty Šumperska

foto_web_02.jpg O projektech, novém modelu hodnocení a o dalších plánovaných výzvách mluvil při svém setkání se starosty obcí na Šumpersku předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík.

"Do konce roku 2009 bude vyhlášeno 16 výzev, ve kterých by mělo být jak v Olomouckém, tak i ve Zlínském kraji rozděleno přibližně 2 miliardy korun," řekl Martin Tesařík. Tyto výzvy budou hodnoceny podle nového modelu, jehož finální podobu Úřad Regionální rady v těchto dnech připravuje pro další výzvy. První reakce žadatelů na nový model hodnocení by měly přijít s výzvou číslo 13/2009. Dokumentace k této výzvě je již přizpůsobena novým podmínkám a zveřejněna na internetovývh stránkách rady.

Na setkání v Šumperku bylo pozváno všech 35 obcí, které patří do působnosti města. "Když se podívám na seznam projektů z tohoto území, tak v 18 obcích najdeme projekt podpořený z Regionálního operačního programu Střední Morava," pokračoval Tesařík. Nejvíce projektů je realizováno na území města Šumperk (10) a na druhém místě je pak Loučná nad Desnou (6). Celkem bude na území Šumperska proinvestováno 639,1 milionů z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Setkání starostů s předsedou Regionální rady se uskutečnilo při příležitosti výjezdu Rady Olomouckého kraje po územním obvodu obce s rozšířenou působností Šumperk.