Poslanci a senátoři diskutovali o ROPu

DSC00772.jpg Regionální operační program Střední Morava a jeho realizace v Olomouckém kraji, bylo téma semináře, na kterém se u jednoho stolu sešli poslanci a senátoři Olomouckého kraje.

„Cílem tohoto semináře bylo seznámit volené krajské zástupce v Parlamentu a Senátu ČR s principy a stavem čerpání Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém kraji.  Často se jako předseda Regionální rady setkávám s informacemi, které jsou ve vztahu k ROP a jeho fungování zavádějící. Proto mám eminentní zájem na tom mluvit o ROPu i s poslanci a senátory, kteří reprezentují Olomoucký kraj,“ řekl předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Přítomné poslance a senátory zajímal hlavně způsob hodnocení a schvalování projektů a také úloha orgánů, v jejichž kompetenci je schvalování projektů financovaných z ROP Střední Morava.

Výsledkem semináře byl také návrh dalšího společného jednání, tentokrát na téma příprav nového plánovacího období.  To by mělo proběhnout v červnu letošního roku.