Podepsána další várka projektů

byst__ice.jpg Velká Bystřice, Přáslavice, Horka nad Moravou, Velký Týnec a Grygov jsou obce, do kterých poputuje více než 170 milionů korun na rozvojové projekty financované z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém kraji.

Nejvíce peněz, přes sto milionů,  bylo přiděleno na projekty realizované na venkově. "Venkov patřil mezi oblasti, ve kterých byl největší přetlak projektů. Jsem rád, že s využitím evropských peněz můžeme přispět ke zlepšení života na venkově nejen v Olomouckém, ale i ve Zlínském kraji," řekl předseda Regionální rady a olomoucký hejtman, Ing. Martin Tesařík. Jednalo se zejména o projekty na vzdělávací infrastrukturu, volnočasové aktivity či revitalizaci.

Mezi projekty, které byly podepsány předsedou Regionání rady, byl i projekt města Velká Bystřice s názvem Oživení zámeckého areálu (28,7 mil. Kč), jehož realizace byla zahájena právě v den podpisu smlouvy. Výsledkem bude ucelený areál, který přiláká nejen obyvatele města, ale i turisty. "Město Velká Bystřice dlouhodobě usiluje o to, aby jeho obyvatelé, i turisté, měli k dipozici místo nejen k odpočinku , ale i k volnočasovým aktivitám. Chceme maximálně přispět k pohodlí a komfortu těch, kteří v průběhu roku navštíví město Velká Bystřice," řekl srarosta města Marek Pazdera.

Slavnostního aktu se zúčastnila také zástupce podnikatelského sektoru ze Zlínského kraje, marketingový ředitel firmy HP Tronic, pan Komín. Firma předložila projekt zaměřený na modernizaci hotelu Horal ve Velkých Karlovicích.