Plavecký bazén v Olomouci čekají úpravy

101_4_pohled_na_bazenovou_halu.jpg Město Olomouc chystá za přispění Regionálního operačního programu Střední Morava opravu plaveckého bazénu.  V úterý 7. února 2012 byla z ROP Střední Morava vyhlášena výzva, na základě které město může požádat o čtrnáctimilionovou dotaci na práce spojené s úpravou bazénu.

„Vyhlášení výzvy na konkrétní aktivitu je umožněno pouze městům Olomouc a Zlín, které prostřednictvím integrovaných plánů rozvoje měst navrhují své rozvojové projekty,“ doplnil ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Opravu plaveckého bazénu město dodatečně zahrnulo do integrovaného plánu na konci minulého roku, kdy jej schválil i Výbor Regionální rady. Záměrem města je výměna stávajících bazénových van za nové (nerezové), úprava dětského bazénu a dále úpravy zpevněných a travnatých ploch. Podle informací, které město předložilo Úřadu Regionální rady, se bude jednat o úpravy za celkem 35 milionů korun. Z toho 14 milionů pokryje dotace z ROP Střední Morava. „Město Olomouc má čas do 7. března zpracovat a odevzdat projekt, první práce na úpravách by pak mohly reálně začít v červnu letošního roku,“ doplnil Matulík.

 

Na území města Olomouc je s přispěním ROP Střední Morava realizováno celkem 43 projektů za 720 milionů korun. Z toho Statutární město Olomouc realizuje dvacet projektů za 300 milionů korun. Mezi největší investice patří úprava přednádražního prostoru (99 mil. Kč), rekonstrukce komunikace na ulici Štítného (40,4 mil. Kč) nebo úprava parků na území města (74 mil. Kč). Do února letošního roku bylo celkem z ROP Střední Morava schváleno 715 projektů za 13,4 mld. Kč. Konkrétně ve Zlínském kraji byly z ROP Střední Morava doposud realizovány investice za 3,3 miliardy korun, které již v kraji fungují a slouží veřejnosti. Celkově bylo na rozvoj Olomouckého a Zlínského kraje v ROP Střední Morava vyčleněno 16,8 mld. Kč na rozvoj dopravy, měst, obcí a cestovního ruchu v regionu.