Peníze z evropských fondů budou rozděleny mezi 16 projektů ve Zlínském kraji

ZLÍN - Celkem 16 projektů ze Zlínského kraje bude podpořeno v rámci programu INTERREG IIIA ČR - SR, který je zaměřen na rozvoj spolupráce mezi regiony na česko-slovenské hranici. Ze zdrojů Evropské unie tak bude ve Zlínském kraji rozděleno přes 30 milionů korun. O výsledku rozhodl Společný Řídící výbor na svém čtvrtém zasedání počátkem února v Dolnom Kubíně na Slovensku.

"Byly podpořeny projekty s přeshraničním dopadem zaměřené na lidské zdroje, sociální a kulturní rozvoj, budování a rozvoj infrastruktury turismu, rozvoj krajiny či na zachování a zlepšení přírodních zdrojů a životních podmínek," uvedl hejtman Libor Lukáš.

Jak hejtman dále upřesnil, v oblasti rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v česko-slovenském pohraničí patří mezi významné investice záměr Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko vybudovat naučnou stezku Hugolína Gavloviča včetně napojení na cykloturistickou trasu nebo záměr občanského sdružení Polypeje zaměřený na záchranu hradních kaplí na hradě Cimburk u Koryčan.

"V oblasti rozvoje krajiny vzhledem k aspektům životního prostředí uspěl projekt Městských lesů Vsetín a projekty obcí Rusava, Valašská Bystřice a Stříbrnice. Úspěšným žadatelem v tomto opatření je i Zlínský kraj, který předložil čtyři projekty zaměřené na využití obnovitelných zdrojů a zvýšení energetické efektivity v budovách krajských středních škol a domovech důchodců. Dále budou podpořeny tři projekty ze Zlínského kraje v opatření zaměřeném na lidské zdroje a sociální a kulturní rozvoj, v němž uspěla města Rožnov pod Radhoštěm, Karolinka a Slavičín," informoval hejtman Lukáš V rámci opatření zaměřeném na vypracování rozvojových studií, analýz a dokumentací finance získá svazek obcí Východní Slovácko s projektem usilujícím o zvýšení propagace svého mikroregionu.

Projekty schválené na čtvrtém zasedání Společného Řídícího výboru INTERREG IIIA ČR-SR jsou uvedeny zde.