Park Čs. legií v Hranicích na Moravě je znova místem pohody a odpočinku

lidi_v_parku_p__i_otev__en__.jpg Skoro přesně na den skončila roční rekonstrukce parku Sady Čs. legií v Hranicích na Moravě. Od soboty, kdy byl park předán veřejnosti k užívání, zde mohou probíhat různorodé kulturní a společnské akce nebo stačí si zde na chvíli sednout a odpočívat. ROP Střední Morava na rekonstrukci přispěl částkou 15,5 milionů korun.

V roce 1997 byl park na návrh Památkového ústavu v Olomouci prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku. Park byl založen již v 19. století dle návrhu významného zahradního architekta Františka Thomayera, jehož koncept řešení je zachován i při realizaci projektu.

Během ročních prací došlo k rekonstrukci hlavních prvků a to hudebního pavilónu a bazénu kašny, které tvoří osu kompozice. Dále byly opraveny drobné architektury a byly provedeny terénní úpravy. Své zázemí zde mají i děti do 6 let a pro děti nad 6 let, pro které je zde vybudováno hřiště. Veškerí rekonstruovaná plocha Sadů Čs. legií zahrnuje i instalaci 49 parkových laviček a 12 odpadkových košů, veřejného osvětlení a silnoproudých rozvodů. Příjemnou atmosféru parku pak zajistí nově vysázené stromy. Opravena byla vstupní brány, na kterou navazují zpevněné povrchové plochy.

Město Hranice patří mezi úspěšné žadatele z ROP Střední Morava. Doposud mu bylo schváleno deset projektů za 116 milionů korun, z nichž město už šest zrealizovalo. Mezi již fungující projekty patří napříklady cyklostezka Bečva, projekt Za krásami městské památkové zóny nebo bezbariérové zastávky.