Otrokovice mají zbrusu nový sportovní areál

batov.jpg Sportovní areál Baťov je od soboty 28. dubna 2012 otevřen široké veřejnosti. Otrokovičtí sportovci mají k dispozici nejen nové hřiště, ale i špičkové sportovní zázemí. Regionální operační program Střední Morava přispěl na jeho vybudování částkou 52 miliony korun.

Moderně vybavené sportoviště disponuje kvalitním zázemím pro sport, relaxaci i zábavu organizovaných sportovních celků i široké veřejnosti. Připraveny jsou tři hrací plochy – hřiště s umělým povrchem, přírodní trávou a multifunkční hřiště pro různé druhy sportů. Polyfunkční objekt slouží nejen jako zázemí pro sportovce při turnajích, ale především poskytuje zázemí pro odpočinek a relaxaci ve formě wellness centra vybaveného finskou saunou, whirlpooly, hydromasážními vanami a masážemi. „Na okamžik, kdy budeme sportoviště otevírat, jsme se dlouho těšili. Přesto, že evropská dotace na projekt, ve výši 52,4 milionu korun, byla schválena již v prosinci 2008, kvůli na nás nezávislým průtahům jsme mohli začít stavět až o tři roky později. Vše se podařilo a nyní je sportovní areál přístupný široké veřejnosti, školám i organizovaným sportovním celkům. Věříme, že zde lidé stráví příjemné chvíle ve společnosti sportu a ve wellness centru najdou klid a odpočinek,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.


O budoucnosti sportovního areálu s radostí mluví i otrokovický místostarosta Milan Plesar. „Sportovní areál Baťov svým významem překračuje hranice regionu. Umělé sportovní povrchy patří mezi nejmodernější a nejkvalitnější v České republice. Spolu s atraktivním zázemím a wellness centrem má předpoklady stát se oblíbeným místem pro veřejnost, organizované sportovní celky, ale i školy a pracovníky místních firem. Toto moderní sportoviště má široký potenciál uspokojit trávení volného času všem generacím. Ve spojení s místním sportovním klubem plánujeme do budoucna vybudovat Vital park s hřištěm na pétanque pro seniory, moderním dětským hřištěm, venkovními posilovacími stroji i příjemnými prostory pro občerstvení,“ doplnil místostarosta Milan Plesar s tím, že město Otrokovice velmi oceňuje kvalitní práci všech dodavatelských firem, které se na stavbě podíleli.

 

Zdroj: www.otrokovice.cz