Oslava Dne Evropy s projekty ROP Střední Morava

DE_kopie.jpg Olomouc, 30.4.2015 – Na Den Evropy, který připadá na 9. května, připravil Úřad Regionální rady Střední Morava každoroční akci pro veřejnost. Ve spolupráci s příjemci dotace z ROP Střední Morava v oblasti kultury a cestovního ruchu přichystal na tento den zvýhodněné vstupy na 9 zajímavých míst v Olomouckém a Zlínském kraji. Místní obyvatelé i turisté si tak mohou prohlédnout atraktivní projekty, které vznikly díky finanční podpoře z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Den Evropy s projekty ROP Střední Morava se koná již počtvrté. K připomínce tohoto významného dne se připojilo celkem 9 projektů, které byly spolufinancovány z regionálního operačního programu. V sobotu 9. května budou tato místa zpřístupněna zdarma nebo za zvýhodněné vstupné. V Olomouckém kraji bude možné za snížené vstupné navštívit Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem, Expozici času ve Šternberku a Arcibiskupský palác v Olomouci. Zcela volný vstup pak umožní Lazecký fort XII v Olomouci a Muzeum vězeňství v Uničově. Ve Zlínském kraji budou za zvýhodněné vstupné zpřístupněny Městská plovárna v Luhačovicích, 14|15 Baťův institut ve Zlíně, Zámek Lešná u Valašského Meziříčí a Expozice Karla Kryla v Kroměříži.

Na vyjmenovaných místech bude pro nejrychlejší zájemce připraven i malý dárek. Více informací o akci a také o projektech financovaných z ROP Střední Morava je možné najít na www.mujprojekt.eu.  

Den Evropy je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě.

 

Kontakt:

Mgr. Michaela Linhartová

Tisková mluvčí Úřadu Regionální rady

Tel.: 739 002 410

E-mail: michaela.linhartova@rr-strednimorava_cz