Olomoucké přednádraží je celé v novém

p__edn__dra____.jpg Symbolickým stiskem knoflíku zahájil provoz elektronického informačního systému před vlakovým nádražím v Olomouci primátor města Martin Novotný. Celková rekonstrukce přednádraží je u konce.

Cestujícím skončila doba uzavírek a dopravních omezení. Naopak mohou využívat komfortu vzniklého realizací čtvrté etapy rekonstrukce olomouckého přednádraží. "Chtěl bych, aby cestující, kteří vystoupí v Olomouci z vlaku, aby viděli, že se nachází ve velmi příjemném a krásném prostředí. A navíc,když pojedou do historického centra si na závěr řekli, že to stálo zato," řekl předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Realizací čtvrté etapy vznikly dvě nové křižovatky, devět zastávek, informační tabule s údaji o odjezdech a celkové přeložení tratě tak, aby vznikl plnohodnotný přestupní terminál městské, regionální a železniční dopravy.

Poslední etapa rekonstrukce olomouckého přednádraží přišla celkem na 260 milionů korun, z toho necelých 100 milionů byla dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.