Olomouc bude mít nový výstavní pavilon s restaurací a parkovištěm

a2.jpg V květnu letošního roku bude v areálu Výstaviště Flora zahájena výstavba nového pavilonu A2 a správní budovy s restaurací, skladovými prostory, příjezdovou komunikací a parkovištěm.  Regionální operační program Střední Morava na stavbu přispěje částkou sto milionů korun.

Bude se jednat o přístavbu pavilonu A2 ke stávající budově A1. Současně s novou výstavní plochou vznikne i nová správní budova s restaurací o kapacitě 153 míst, vč. terasy. Obě budovy budou propojeny spojovací lávkou. Výstavišti Olomouc se tak zvětší výstavní plocha o 1090 m2. Realizátorem projektu je statutární město Olomouc, které rozšířením výstavní plochy sleduje zlepšení kvality poskytovaných služeb a následně i posílení konkurenceschopnosti regionu v oblasti výstavnictví. Nový pavilon, vč. správní budovy, restaurace a skladového zázemí bude zprovozněn v polovině roku 2013. V pavilonu A2 vznikne i devět nových pracovních míst.

 

Spolu s novým pavilonem dojde i ke zlepšení logistiky celého areálu a zefektivnění přístupových cest. K pavilonu povede nová přístupová komunikace o celkové délce 509 metrů, bude vytvořeno parkoviště pro 101 aut a 11 autobusů. Zároveň budou upraveny vjezdy do výstavního areálu, chodníky, kanalizace, veřejné osvětlení a srovnáním terénu dojde k i řadě sadových úprav. Novinkou bude i vytvoření informačního parkovacího systému. Úpravy budou probíhat souběžně s výstavbou pavilonu A2. Celkové náklady na příjezdovou komunikaci a parkoviště představují částku 35 milionů korun, z toho 25,5 milionů přispěje Regionální operační program Střední Morava.

 

Statutární město Olomouc čerpá peníze z Regionálního operačního programu Střední Morava prostřednictví integrovaného plánu rozvoje města, na který bylo v ROPu vyčleněno 443 miliony korun. Z něj byly městu Olomouc doposud schváleny investice za 224 miliony, které byly využity na úpravy městských parků a místních komunikací.