Odstartovala celonárodní fotografická soutěž

fotoaparat.jpg Ministerstvo pro místní rozvoj ČR zahájilo letní fotografickou soutěž „Vyfoť projekt“. Zúčastnit se může každý, kdo zajímavým způsobem zachytí některý z projektů podpořených z evropských fondů. Soutěž bude možné sledovat na www.vyfotprojekt.cz .

Pomocí soutěže chce ministerstvo seznámit veřejnost s výsledky doposud investovaných evropských financí. V České republice bylo příjemcům jen v tomto programovém období proplaceno už více než 235 miliard korun. Fotografická soutěž může výsledky projektů přiblížit i v lehce hravé formě.

Fotografie pořízené na území České republiky budou soutěžící moci v červenci a srpnu nahrát na stránky www.vyfotprojekt.cz. Vítězové budou vyhlášeni v hlavní kategorii Nejtalentovanější fotograf/ka a vedlejší kategorii Nejaktivnější fotograf/ka. Všichni přihlášení soutěžící budou automaticky zařazeni do týdenních slosování o ceny.

Soutěžící nejsou nijak omezeni, co se týče volby tématu. Platí jediná podmínka, a to zachytit projekt financovaný z evropských fondů. Jestli to bude opravená kulturní památka, nový úsek železnice, nebo jednotka CT v nemocnici už je na nich samotných.

Více informací o soutěži naleznete na webových stránkách www.vyfotprojekt.cz.