O cyklostezky je v Olomouckém kraji zájem

Valassko_Cyklostezka_Becva_Valasske_Mezirici.jpg Dvacet tři měst a obcí v Olomouckém kraji má v plánu na svém území podpořit výstavbu cyklostezek z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Dne 7. února byla vyhlášena v pořadí již dvaadvacátá výzva z ROP Střední Morava, která byla zaměřena na výstavbu regionálně významných stezek pro bezmotorovou dopravu a dále pak na bezmotorové napojení malých obcí na obce s rozšířenou působností. V den odevzdání projektových žádostí se na Úřadu Regionální rady sešlo dvacet tři projekty za 162 milionů korun. Výzva byla zaměřena pouze na vybudování cyklostezek v Olomouckém kraji. Důvodem bylo zajištění vyváženého rozvoje v obou krajích regionu soudržnosti Střední Morava.  Odevzdané projektové žádosti budou v následujících dnech hodnoceny Úřadem Regionální rady. O projektech, které získají dotaci z ROP Střední Morava, bude rozhodovat Výbor Regionální rady, který s největší pravděpodobností zasedne v červenci letošního roku.

Do dnešního dne bylo z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji vybudováno 85 kilometrů cyklostezek za 496 milionů korun. V Olomouckém kraji je to například cyklostezka z Přáslavic do Velkého Újezda (33 mil. Kč), z Velké Bystřice do Hluboček (13 mil. Kč) nebo cyklostezka Bečva u Hranic na Moravě (15 mil. Kč).