Novináři z Czech Travel Press navštívili projekty cestovního ruchu v regionu

6__2_.jpg Novináři sdružení v České asociaci novinářů a publicistů cestovního ruchu Czech Travel Press si přijeli na Moravu prohlédnout projekty financované Regionálním operačním programem Střední Morava, Moravskoslezsko a Jihovýchod v oblasti cestovního ruchu. V průběhu necelých třech dní navštívili celkem sedm projektů.

Dvanáct novinářů sdružených v asociaci Czech Travel Press přijelo na Moravu si prohlédnout, jaké projekty zde byly vybudovány s podporou regionálních operačních programů v oblasti cestovního ruchu . "Jsme rádi, že jsme dostali příležitost si některé projekty prohlédnout a také získat informace o tom, jak probíhá příprava a realizace projektů podpořených z regionálních operačních programů," řekl prezident České asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu Ivan Černý. V regionu soudržnosti Střední Morava skupina novinářů navštívila pivovar a penzion Černý hotel v Kroměříži, Arcibiskupský palác v Olomouci a Expozici času ve Šternberku. Záměrem pro výběr právě těchto projektů bylo ukázat projekt realizovaný podnikatelem, neziskovou organizací a veřejným subjektem tak, aby novináři měli příležitost vidět různorodost realizovaných aktivit a být v přímém kontaktu s řešiteli projektů. "Pro nás je to naopak velmi dobrá forma prezentace a příležitost ukázat, co bylo v městě vybudováno a co nabízíme turistům," řekl starosta města Šternberk Stanislav Orság, který osobně doprovodil novináře při prohlídce Expozice času.

Regionální operační program Střední Morava v cestovním ruchu doposud schválil projekty za 2,6 miliardy korun. Mezi největší investice patří například v Olomouckém kraji lyžařský areál s jedinou šestisedačkovou lanovkou v republice KOUTY v Koutech nad Desnou, nebo ve Zlínském kraji vybudování wellness hotelu Alexandria v Luhačovicích, který byl loni v anketě Můj projekt veřejností oceněn jako nejzajímavější projekt ROP ve Zlínském kraji.

Právě projekty z oblasti cestovního ruchu patří mezi ty, které vytvářejí největší počet nově vzniklých pracovních míst v regionu. Z celkového počtu 1 178 nově vzniklých pracovních míst u projektů schválených ROP Střední Morava jich 728 vytvoří právě podnikatelé v cestovním ruchu.