Nová lázeňská kolonáda v Ostrožské Nové Vsi

_7TA0216.jpg Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi zahájily letošní lázeňskou sezónu na nově vybudované odpočinkové zóně s kolonádou a kavárnou s letním posezením. Na úpravy získaly necelé čtyři miliony z ROP Střední Morava.

Nová kolonáda má kavárnu pro téměř 100 hostů, taneční parket a zázemí pro venkovní koncerty. Součástí kolonády jsou i tři obchůdky, kde se bude nabízet doplňkové zboží – lázeňské oplatky, cukrovinky či suvenýry.

„Dále je v lázeňském parku vybudován i multifunkční sportovní areál (tenis, volejbal, nohejbal, stolní tenis). Vše je propojeno novými dlážděnými chodníky s lavičkami, slunečními hodinami a dětským hřištěm. Počítá se také s úpravou okolí sirnatých pramenů a „Slunečních lázní“, včetně vybudování stylového dřevěného altánu,“ popsal generální ředitel Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves Antonín Plachý. Vybudování kolonády přišlo celkem na 12 milionů korun.

Sirnaté lázně byly před necelými deseti lety malé, ne příliš známé lázeňské místo. „Lázně se postupně etablovaly mezi klienty jak zdravotních pojišťoven, tak i mezi lázeňskými samoplátci doma i v zahraničí. Zatímco v roce 2003 navštívilo lázně v Ostrožské Nové Vsi 2400 hostů, kteří zde strávili 19 630 lůžkodní, v roce 2010 zde bylo ubytováno přes 3740 hostů, kteří zde strávili více než 41 tisíc nocí,“ řekl místopředseda představenstva ROYAL SPA Martin Plachý.