Náměstí v Moravském Berouně znovu ožilo

beroun.jpg Obyvatelé Moravského Berouna mají dvojnásobnou radost. Nové náměstí a k tomu ještě nové kino s knihovnou a vzdělávacími prostory. To vše za podpory Regionálního operačního programu Střední Morava.

"Při představě, že rozpočet města je přibližně třicet milionů korun a samosprávě se jen z Regionálního operačního programu Střední Morava podařilo získat na realizaci dvou projektů přes šedesát milion korun, nezbývá než pogratulovat," řekl při slavnostním předání staveb předseda Regionální rady Martin Tesařík. Město získalo osmatřicetimilionovou dotaci na revitalizaci náměstí a také třiadvacetimilionovou dotaci na výchovně vzdělávací centrum, ve kterém se nachází kino, knihovna, čítárna a prostor pro vzdělávací aktivity města. "Kino má v Moravském Berouně dlouholetou tradici. Ročně se zde odehrajě přes 300 představení," řekl starosta města Tomáš Feranec.

Do poloviny srpna 2010 byly z Regionálního operačního programu Střední Morava schváleny projekty za 10,8 miliard korun, z toho 5,5 miliard mají příjemci dotace vyplaceno přímo na svých účtech.  Přes tři sta projektů již reálně slouží obyvatelům a návštěvníkům Olomouckého a Zlínského kraje.