Na sokolovnu jsou Polešovičtí právem hrdí

SCHRNK_1.JPG Sportovní zařízení, které je jediným vhodným objektem pro kulturně - společenské akce, má za sebou proměnu. Konečná suma se vyšplhala na 10,2 milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava. Evropská unie přispěla částkou devíti milionů korun a deseti procenty se z rozpočtu podílel městys.  Slavnostní otevření sokolovny se koná ve čtvrtek 10. listopadu od 11.00 hodin. Od 15 hodin je Den otevřených dveří pro širokou veřejnost.   

Reprezentativní stánek TJ Polešovice, potažmo městysu Polešovice, významně zkvalitnil vybavenost venkovského prostoru a podmínky pro sportovní, kulturní a společenské vyžití místních obyvatel včetně přespolních návštěvníků. „Vnitřní prostory prošly komplexní rekonstrukcí, čímž se celkově zlepšily technické, dispoziční i hygienické parametry budovy,“ řekl místostarosta městysu Polešovice Stanislav Uhlíř.

 

Během rekonstrukce došlo k zateplení, nová je hydroizolace, elektroinstalace, kanalizace i plynofikace. Opravená je například střecha v zadní části budovy, vyměněny jsou podlahové krytiny.  V prvním patře se nachází zrekonstruovaný velký víceúčelový sál, který pojme tři stovky lidí. Ve druhém podlaží je umístěna herna včetně sociálního zázemí, společenská místnost a technické prostory. „Lepší dispozičnímu uspořádání prostor sokolovny a její kompletní zázemí umožní pořádat řadu pravidelných hojně navštěvovaných akcí, které jsme dříve museli organizovat na jiných místech. Bezbariérový přístup do prvního patra usnadní pohyb méně mobilním osobám,“ doplnil místostarosta.

 

Sokolovna v Polešovicích byla vybudována v roce 1931 a rekonstruována v roce 1975. V roce 2005 byly vyměněny některé obvodové výplně, o rok později se investovalo do nové fasády v průčelí budovy. Stávající objekt sokolovny respektive její vnitřní prostory byly ve značně havarijním stavu a nevyhovovaly potřebám pro dané vyžívaní prostorově, technicky ani esteticky. TJ Polešovice byla založena v roce 1994.