Na projekty obcí putuje přes půl miliardy korun

Celkem 38 projektů měst a obcí z Olomouckého a Zlínského kraje v celkovém objemu 583 milionů korun schválil na svém dnešním jednání Výbor Regionální rady. Šlo o projekty, které žadatelé předkládali v oblasti podpory rozvoje integrovaného dopravního systému, terminálů a zastávek a také v oblasti cestovního ruchu.

"Ve Zlínském kraji bude z Regionálního operačního programu Střední Morava financováno například značení kulturních a turistických cílů nebo dobudování africké části zoologické zahrady Lešná. V Olomouckém kraji bude například financována druhá etapa muzea hodinářství s názvem Expozice času, která již několik let vzniká ve Šternberku," řekl předseda Regionální rady a zároveň hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.

Schválených 38 projektů bylo podpořeno ve struktuře: 12 projektů v oblasti podpory 1.2.1 Rozvoj dopravního integrovaného systému, terminály a zastávky (311,2 milionů korun), 7 projektů v oblasti podpory 2.4 Podpora podnikání (44,8 milionů korun) a 19 projektů v oblasti podpory 3.2 Veřejná infrastruktura a služby (227,3 milionů korun).

Dále Výbor Regionální rady mimo jiné schválil aktualizovaný finanční plán Regionálního operačního programu Střední Morava, který je reakcí na poslední vývoj posilování české koruny vůči euru.

Seznam schválených projektů je k dispozici v sekci Schválené projekty.

Renata Škrobálková - tisková mluvčí
587 333 315 / 739 002 410